Seime paminėtas Šiaulių universiteto 20-metis ir diskutuota apie aukštojo mokslo perspektyvas regione

Balandžio 19 d. gausus Šiaulių universiteto akademinės bendruomenės, socialinių partnerių ir politikų būrys Seime minėjo 20- ąsias Šiaulių universiteto metines. Konferencijoje „Darni aukštojo mokslo sistemos raida regiono plėtros kontekste“ ir spaudos konferencijoje pristatyta Šiaulių universiteto veikla, kalbėta apie ateities perspektyvas. Renginiuose dalyvavusieji turėjo galimybę pasiklausyti Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros mišriojo choro „Studium“ (choro vadovė – Birutė Janonienė, chormeisteris Juozas Gavenauskas, koncertmeisterės Jūratė Deveikytė ir Rita Šurnienė) atliekamų kūrinių ir susipažinti su Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje eksponuojama Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Menų katedros absolventų baigiamųjų darbų paroda.

Spaudos konferencija prasidėjusio renginio metu Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis pristatė universiteto istoriją ir reikšmę Šiaurės Lietuvos regionui. Prakalbęs apie konsolidacijos procesus rektorius išreiškė viltį, kad ateityje Šiaulių universitetas gyvuos. Jo įsitikinimu, universiteto buvimas ir jo veikla svariai prisideda prie regiono intelektinio išsilavinimo stiprinimo.

„Universiteto buvimas mažina socialinę atskirtį, praturtina miesto ir viso regiono kultūrinį, mokslinį, socialinį gyvenimą. Universitetas daug prisideda prie regiono bendruomenių ugdymo. Savo buvimu mes mažiname ir emigracijos iš regionų į sostinę ir kitus Lietuvos didžiuosius miestus problemą“, – vardijo D. Jurgaitis.

Pasak rektoriaus, Šiaulių universitetas daugeliui jaunų žmonių, kurie dėl įvairių finansinių, šeimyninių problemų negali išvykti studijuoti į didžiuosius Lietuvos didžiuosius miestus ar kitas šalis, yra raktas į aukštąjį išsilavinimą.

Kad universitetų skaičius nėra lemiamas veiksnys, siekiant geresnės studijų kokybės, įsitikinęs ir Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas Rimvydas Vaštakas. Jis kėlė klausimus: kokiais aiškiais matavimo rodikliais ir aiškiomis tendencijomis bus pamatuota universitetų jungimo nauda, kokie rezultatai galimi einant vienu ar kitu keliu?

„Reikia kreipti dėmesį į visuomenės pragyvenimo lygį, į visuomenės gerovę. Kas bus Šiaulių regione, jei ten bus padarytas fakultetas? Kaip vystytųsi didesni miestai, jei regioninių universitetų neliktų? – Pasak R. Vaštako, tai neatsakyti klausimai, apie kuriuos būtina pagalvoti sprendžiant klausimus, ką, su kuo ir kaip jungti. – Jeigu mes nenorime, kad Lietuva būtų tokia, kaip Latvija, kada yra tik vienas arba du miestai. Jeigu mes norime, kad visos Lietuvos teritorijoje gyventų žmonės ir turėtų galimybę mokytis, tobulėti, kurti šeimas, ar tai būtų regionas, ar mažesni miesteliai, ar kaimo vietovės. Tada iš tiesų bus pagalvota ir balsuojant patvirtinta, kad regionuose universitetai liks“.

Apie Šiaulių universiteto perspektyvas kalbėjęs ir idėjas pristatęs Seimo narys, Švietimo ir mokslo komiteto ir Laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės narys prof. Arūnas Gumuliauskas pritaria, kad Šiaulių universitetas turėtų išsaugoti autonomiją.

„Mano nuostata, be abejonės, yra išsaugoti platesnę ar siauresnę universiteto autonomiją. Aš manau, kad mūsų aukso fondas Šiaulių universitete yra specialiosios pedagogikos studijos. Būtent šios studijos, kurios yra vienintelės ir doktorantūros, ir magistro, ir bakalauro studijos, turėtų dirbti jau valstybės mastu. Šiandien kaip tik Švietimo ir kultūros komitete priėjome išvados, kad lituanistiniai dalykai pateko į didžiulę bėdą ir reikia jiems padėti. Šiuo atveju aš manau, kad Šiauliuose lituanistikos centras su tokiomis studijomis ir moksliniais tyrimais tikrai turėtų egzistuoti. Ir, be abejonės, technologiniai ir socialiniai mokslai, kurie aptarnauja regioną“, – savo pozicija pasidalino A. Gumuliauskas.

Seimo nario teigimu, turint galvoje demografines problemas ne tik Šiaurės Lietuvoje, bet ir visoje Lietuvoje, reikalinga tokia reforma, kad universiteto bendruomenė: personalas, dėstytojai, mokslininkai, studentai būtų užtikrinti ateitimi bent dešimtmečiui į priekį. Būtent to, pasak A. Gumuliausko trūksta šiandieninėms aukštojo mokslo institucijoms, ypač regioninėms, tačiau patikino, kad pavasario sesijoje Seime šie klausimai turėtų būti išspręsti bent dalinai.

Seimo narys Valerijus Simulikas, kaip Laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininkas, išsakė šios parlamentinės grupės poziciją – universitetinė institucija šiame regione yra labai reikalinga.

„Tiek valdančioji koalicija, tiek kiti Seimo nariai gaus egzaminą artimiausiu laiku – ar Lietuva yra Vilnius, ar Lietuva yra visa Lietuva. Regioninės politikos egzaminą laikysim labai greit“, – sakė V. Simulikas pabrėždamas, kad visi nusipelnė gauti išsilavinimą atitinkantį jų gebėjimus, poreikius už mažiausią kainą ir priimtiniausioje vietoje.

Seimo nario įsitikinimu Šiaulių universitetas vienas tų, kuris, siekdamas atstovauti regioną, regioninę politiką, turi visas galimybes, nes yra modernus, šiuolaikiškas ir lankstus.

Konferencijoje „Darni aukštojo mokslo sistemos raida regiono plėtros kontekste“ dalyvavusieji diskutavo apie Šiaulių universiteto ateitį ir reikšmę regione, pedagogų rengimo pertvarką ir universitetų konsolidacijos procesus.

„Laikas pats yra laukimo laikas. Mes laukiame sprendimų. Šiaulių universitetas ne išimtis. Mes, Seimas, turime priimti sprendimus neskriaudžiant jokio regiono ir užtikrinant regioninių universitetinių studijų ateitį. Aš linkiu pasirinkti teisingą ateitį“, – sveikinimo kalboje sakė Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis.

Prof. D. Jurgaitis kalbėjo apie Šiaulių universiteto studijų, mokslinių tyrimų ir inovacijų sąveiką darniai Šiaurės Lietuvos regiono raidai. Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto dekanė doc. Erika Masiliauskienė pristatė pedagogų ugdymo, jų rengimo ir tęstinio mokymosi kaitą. Socialines – ekonomines darnios regiono plėtros galimybes pristatė Šiaulių universiteto Mokslo instituto direktorė prof. Diana Cibulskienė. Apie tai, kas laukia regioninių universitetų ir pedagogo darbo prestižo kėlimą kalbėjo Seimo narys prof. Arūnas Gumuliauskas. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška savo pranešime analizavo universiteto svarbą šiandieniniame regiono vystymosi kontekste.

Diskusijoje dalyvavo ir savo pozicijas išsakė švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė, švietimo ir mokslo viceministras G. Viliūnas, Šiaulių miesto meras A. Visockas, Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininkas, Akmenės rajono meras V. Mitrofanovas, Šiaulių vyskupas E. Bartulis, LR Seimo narys S. Tumėnas ir kt.

aseim9aseim5aseim7
Šiaulių universitetas
Seime paminėtas Šiaulių universiteto
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Pranešama, kad naktį, Vilniaus Santaros klinikose, netikėtai mirė žymus režisierius Eimuntas Nekrošius. Rytoj jis būtų šventęs savo 66 -ąjį gimtadienį. Užuojautas dėl režisieriaus mirties pareiškė aukščiausi šalies vadovai. Eimuntas Nekrošius bus laidojamas Raseinių raj., Šiluvoje.  Mišios bus laikomos lapkričio 21 d. 11:00 Vilniaus Bernardinų bažnyčioje. Atsisveikinimas su velioniu lapkričio 21 d. nuo 12:00 iki 20:00, „Meno Forto“ salėje, Bernardinų g. 8/...
Įvykiai
Šiandien MO muziejuje žurnalistai ir nuomonės lyderiai pirmą kartą išvydo „Lexus ES“ flagmano sedano prototipą, kuris 2019 metais pasieks Europą. Vilniuje pristatytas „Lexus ES“ – naujojo modelio prototipas Lietuvoje buvo demonstruojamas tik keletą dienų. 2019 metų sausį pasirodysiančio „ES“ modelio pagrindas – visiškai nauja platforma, suteikusi galimybę padidinti salono erdvę ir pagerinti automobilio valdymo savybes. Kaip teigia „Lexus Vilnius“ vadovas E...
Įvykiai
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms. Kasmet ši akcija iš naujo papildo bibliotekų lentynas ir skaitytojų gretas. Tačiau neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje po keletą mėnesių laukia dešimtys skaitytojų. Todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ k...
Įvykiai
Įvertinęs vienų iš geriausių aukštųjų mokyklų pasaulyje, tokių kaip Masačusetso technologijų institutas, Stanfordo, Honkongo ir Edinburgo universitetai, patirtį, Vilniaus universitetas (VU) dar daugiau dėmesio skirs bendrųjų studentų kompetencijų – kritinio mąstymo, analitikos, darbo komandoje, lyderystės ir kitų – ugdymui. Šis uždavinys šiais metais tapo universiteto strateginio plano dalimi. Pasak projekto grupės vadovo, karjeros projektų koordinatoriaus...
Įvykiai
Žiema ne už kalnų ir nors jau pamiršome musių zyzimą, kovą su geliančiais uodais – nemalonūs ir namuose tikrai nelaukiami tarakonai žiemos miegu nemiega, o aktyviai drumsčia mums ramybę. Tarakonai – pavojingų ligų platintojai Ūsuotieji vabzdžiai kuria nešvaros įspūdį, jie potencialiai platina įvairius  ligų sukėlėjus. Kadangi tarakonai minta pačiu įvairiausiu organiniu maistu (dažniausiai atliekomis), jie perneša bakterijas ir ligų sukėlėjus. Jei tarakonai...
Laisvalaikis
Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, o kitiems jos neatsiejamos nuo mamos ar močiutės sekmadieninių blynų kvapo. Šiandien modernias šeimų tradicijas kuria, jomis dalijasi socialiniuose tinkluose ir įkvepia kitus ne viena žymi Lietuvos šeima. Štai trijų vaikų tėtis, tinklaraštininkas Simonas Urbonas šią vasarą su šeima apkeliavo Lietuvą per 40 dienų, o buvusio krepšininko Arvydo Macijausko žmona, kūrybinės studijos „Džimba“ ch...
Sveikata
Mūsų odos ir plaukų grožis priklauso nuo to, kaip jais rūpinsimės. Ypač tai aktualu žiemą. Žiema – tikras išbandymas mūsų kūnui, o darganoti, šalti orai kaipmat nualina ir odą, ir plaukus. Taigi kaip šaltuoju metų laiku tinkamai puoselėti savo grožį? Kokios priemonės – pačios efektyviausios? 10 odos priežiūros patarimų šaltajam sezonui: Veido, o ir kūno odai plauti netiks karštas vanduo, sausinantis ją. Dušo srovė turėtų būti ne šiltesnė nei kambario tempe...
Įvykiai
Pirkėjų krepšeliuose lapkritį vis dažniau atsiduria mandarinai, o gruodį mandarinai tampa pačiu populiariausiu vaisiumi Lietuvoje. Mandarinų tiekėjai daugiausia darbo turi būtent nuo lapkričio iki sausio – šiuo laikotarpiu į parduotuves iškeliauja daugiausia šių sultingų ir kvapnių vaisių. O švenčių laukiantys lietuviai lukštena juos biuruose ir namuose – tuomet staiga pakvimpa Kalėdomis. Artėjant šaltajam sezonui, lapkričio mėnesį, mandarinų paklausa prad...
Įvykiai
Nusipirkai gėrimą – sumokėjai užstatą; pakuotę grąžinai – užstatą atgavai. Tiek su užstato sistema susiduriame mes. Bet šis paprastas 10 ct sumokėjimo ir atsiėmimo mechanizmas – tik ledkalnio viršūnė. „Užstato sistema sukurta taip, kad pagrindiniai jos grandžiai – eiliniam vartotojui – ji būtų kuo paprastesnė ir aiškesnė. Tuo metu tarp gėrimų gamintojų, pardavėjų ir USAD vykstančių procesų mastai gerokai didesni ir sudėtingesni“, – sako užstato sistemą adm...
Čia pateikiama informacija skirta suaugusiems. Patvirtinkite, kad turite 18 metų.